mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

The exact answer and the estimated answer will always be the same. true or false
What is 8.75 divided by 2/5
What is the unit rate of four pounds of apples that cost $1.96
What is 114006 in expanded form?
equation for the points (3,8) (2,6) on slope
Find the reciprocal of the number. Multiply to check your answer. HELP 1  1/2 A. 3/2 B. 2/3 C. 2/11 D. 11/2
what is 6 5/12 as a decimal?
what is 46% as a fraction in simplest form
Which of the following statements is true? Question 19 options: Carbohydrates contain more energy that lipids because their bonds release more energy when broke
Which spanish city is known for the fact that people of three different religions peacefully lived there together? (1 point) Avila Madrid Segovia Toledo