itsmrliu
itsmrliu
03-09-2015
Mathematics
contestada
bags of 10 sold 2430 apples one day
Respuesta :
bobeld
bobeld
03-09-2015
If I am interpreting your question (which you did not ask), you want to know how many bags were sold.
2430/10 = 243 bags with 10 apples in each bag were sold.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
Please help me! Thanks what is the ratio of a to b? 1/2 = a+b/a-b A. -3 B. -1/2 C. -1/3 D. 3
Security is not an issue with the use of ATMs. a. True b. False
What was the job of the cabinet
Which celestial object is found in the Kuiper Belt?
The relationships of plants and animals to each other and their environment is what ecologists call _____.
Mikasi and Julie are determining which size sports drink is the better buy per ounce: a 16-ounce bottle for $1.95 or a 36 ounce bottle for $3.05. Who is correc
Which numbers are solutions to the inequality x < −7, using the replacement set {−15, −10.5, −7.2, −7, 0}? Choose all answers that are correct. A. –7 B. −7
Why is activation energy required to start some reactions?
The figure below shows rectangle ABCD. The two-column proof with missing statement proves that the diagonals of the rectangle bisect each other. Statement Reas
112 oz= how many pounds are in 112 ounces