angelicamaree7 angelicamaree7
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

A 20-oz bottle of soda costs $1.15. What is the unit price, to the nearest tenth of a cent?

Respuesta :

nlwillis
nlwillis nlwillis
  • 01-02-2018
 $.58 is your answer for this question
Answer Link
fart2fart fart2fart
  • 01-02-2018
Im getting my points. 1.15 / 20 = .1 cent per oz 
Answer Link

Otras preguntas

Mythology what is the creation myth
(2+5)-4 to the power of 2
2/3 divided by 1/2 On a grid
a sentence explaining the significants of the word stock
đá cắt trong máy cắt được làm từ vật liệu gì vì sao?
What is 4.82 - 4.28 - 2.85
Please help with this geometry question.
The moral principles by which we live and work are known as _____.Select one:a. regulationsb. rulesc. ethics d. laws
The tempatire was -13°f and then rose 9°f
A subroutine will never have arguments, and a function must always have arguments.a)Trueb)False