hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP Analyze an audio copy of a famous historical speech such as, Martin Luther King, Jr.'s "I Have a Dream." The Internet provides access to resources o
What training principle should be used when developing a training program?
Can an object be in mechanical equilibrium when only a single force acts on it? explain.
The doctrine that society is based on an agreement between government and the governed in which people agree to give up some rights in exchange for the protecti
How can health literacy help people become more productive? A. by helping them stay healthy enough to do well in school . B.by preventing them from engaging in
what does this speaker in "on turning ten" believe is "the beginning of sadness"? A.) putting away his bicycle for the winter B.) saying good-bye to old friends
use the distributive property to write the following expression in an equivalent form:6× (10+25)
non-examples of culture regions
The term _____________ rights references the right to enter onto property to remove underground materials
Each primary bronchus enters a lung and branches into smaller​ ________.