Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
someone please help asap SERIOUS ANSWERS ONLY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
What happened to the strips of clay as they were pushed from opposite ends?
What is the sum of the first eight terms of the geometric series 2 + 6 + 18 + 54 + … ?
The volume of a cone is 3 cubic units and its height is x units. Which expression represents the radius of the cone base, in units?
what is the inverse of the function f(x)=19/x^3 help sovle
A rowboat crosses a river with a velocity of 3.53 mi/h at an angle 62.5° north of west relative to the water. the river is 0.900 mi wide and carries an eastward
Which word best completes this sentence? Le repas est froid. It faut ______ réchauffer avant de manger. A) le B) la C) les D) se
I don't known if I am right on this one :\
evaluate the extent of African civilization at the great Zimbabwe monument in the following areas mining agriculture medicine weaving metallogy
_______ was accidentally given a boost with the prohibition of alcohol. A. Foreign war B. Poverty C. Organized crime D. Alcoholism