AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
The federal reserve system was created in 1913 to
Today, the Gettysburg Address can be found in
Given three collinear points, which of the following is true? There is exactly one plane that contains all three points. They form a triangle. They are not copl
how does carbon cycle through the earths systems ?
Which of the following would represent a line in the real world ?
Solve 12x + 6 > 9x + 12.
Your car insurance comes due annually and generally costs about $1,500. You decide that you would like to set aside a monthly amount, beginning in January, to b
40 points | Sierra and Alek each have five cousins. Their ages are listed below. Sierra’s cousins: 2, 11, 12, 13, 15 Alek’s cousins: 9, 11, 11, 12, 13 Which of
What is the role of a control group in any experiment
Which of the following is an example of negative peer pressure?